Relacje uczestników stażu

"Na przełomie maja i czerwca miałam okazję pojechać razem z kolegami na praktykę zawodową do Hiszpanii. Wspólnie spędziliśmy mnóstwo wspaniałych chwil. Pracowałam w hiszpańskiej firmie Asystem Espana, która zajmowała się projektowaniem stron internetowych. Nabyłam wiele umiejętności i cennych doświadczeń. Razem z moimi opiekunami zwiedziłam ten piękny kraj. Dzięki licznym wycieczkom lepiej poznałam kulturę i historię Hiszpanii. Według mnie praktyka zawodowa była ogromnym i cennym doświadczeniem, które będę wspominać całe życie."

Aleksandra Salwierz
Klasa III Tib - informatyk

"Dzięki udziałowi w projekcie Leonardo da Vinci mogłem poszerzyć swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Moja praktyka odbyła się w Hiszpanii w wyspecjalizowanej firmie "Sistemas Prodotex SL", zajmującej się tworzeniem nowych rozwiązań różnych systemów elektronicznych, mechanicznych, oraz mechatronicznych. Pracowałem tam na stanowisku mechanik-automatyk. Przez miesiąc mogłem poznać sposób funkcjonowania firm na międzynarodowym rynku oraz sposób ich działania. Poznałem nowoczesne zaplecze sprzętowe, laboratoria elektroniczne, oraz obsługę obrabiarek CNC stosowanych do tworzenia zaawansowanych układów elektronicznych. Stałem się bardziej atrakcyjnym pracownikiem z punktu widzenia pracodawców. Nauczyłem się tworzyć nowoczesne rozwiązania dla zadanych problemów technicznych poprzez łączenie wielu dziedzin techniki. Poszerzyłem swoje umiejętności językowe i komunikacyjne, dzięki codziennym konwersacjom w Hiszpanii oraz kursom, odbywającym się w godzinach popołudniowych. Zwiedziłem fantastyczne miejsca, poznałem hiszpańską kulturę, obyczaje i architekturę. Polecam wszystkim udział w tym projekcie, ponieważ jest to przygoda której nie zapomina się przez całe życie."

Piotr Żebrowski
Klasa III Tm - mechatronik

"W maju 2013r. wyjechaliśmy na czterotygodniową praktykę zawodową do Malagi. Przebywaliśmy pod opieką p. Katarzyny Cedro oraz p. Marioli Leśniewskiej. Koordynatorem i autorem projekty była p. Mariola Leśniewska. Mieszkaliśmy w pięknym hotelu Benal Beach, niedaleko od plaży. Z naszych pokoi mogliśmy podziwiać cudowny widok na morze. W hotelu mieliśmy do dyspozycji cztery baseny, salon gier, bar i internet. Pracowaliśmy w firmie LKH Bedoya. Zajmowaliśmy się pracą w biurze. Segregowaliśmy tam dokumenty oraz pracowaliśmy w programie sprawdzającym poprawność faktur. Praca była bardzo ciekawa i fascynująca. Nie mieliśmy czasu na nudę. W Hiszpanii widzieliśmy wiele cudownych miejsc. Pierwszą wycieczką, na którą się wybraliśmy. była wycieczka na Gibraltar. Zwiedziliśmy jaskinię, miasto, byliśmy na zlocie starych samochodów. Jeden dzień spędziliśmy na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii. Następnie odwiedziliśmy słynne miasto, Ronda. Widzieliśmy najstarszą w Hiszpanii corridę i podziwialiśmy wspaniałe górskie widoki. W Maladze zwiedziliśmy pałac Alcabaza, muzeum Pabla Picassa oraz Katedrę Wcielenia. Następnym pięknym miejscem, jakie widzieliśmy była Sevilla. Sevilla to bardzo duże i kolorowe miasto, będące stolicą Andaluzji. Zwiedziliśmy tam plac Plaza de Espana, który jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Sevilli. Kolejną atrakcją była Katedra Najświętszej Marii Panny- gotycka budowla, która powstała w miejscu meczetu zbudowanego przez muzułmańską dynastię Almohadów. Naszą ostatnią atrakcją w Sevilli był rejs statkiem po rzece Guadalquivir. To miasto zajmuje szczególne miejsce w mojej pamięci ze względu na swój urok i przyjazne nastawienie tamtejszej ludności do turystów. Następnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę po Benalmadenie, odwiedziliśmy Delfinarium, które znajdowało się niedaleko naszego hotelu. Najciekawszymi atrakcjami były: prezentacje umiejętności papug, fok i delfinów. Kolejnym punktem naszej wycieczki był wjazd kolejką linową na Calamorro. Na szczycie obejrzeliśmy spektakl z udziałem ptaków drapieżnych. Po pokazie mieliśmy chwilę czasu, aby podziwiać piękną panoramę wybrzeża Costa del Sol. Dzięki praktykom w Hiszpanii lepiej posługujemy się językami: hiszpańskim i angielskim. Wyjazd do Hiszpanii był dla mnie niezapomnianym przeżyciem."

Julita Chlebna
Klasa III Tl - logistyk

Strona główna / O projekcie / Galeria / Relacje / Kontakt
Copyright © Konrad Skura. All rights reserved.